Filip Černý (Kogi CON): Lidé se bojí převzít odpovědnost. A management má problém

Manažeři tvrdí, že měření firemní kultury je důležité. Přesto však 69 % firem firemní kulturu neměří. Jak má vypadat firemní kultura ve firmě, která chce uspět? Neutečou zaměstnanci, když se firemní kultura změní?

Filip Černý se specializuje na firemní kulturu a osobní rozvoj. Vystudoval aplikovanou psychologii na Karlově univerzitě a je partnerem ve společnosti Kogi CON.

Podle něj chtějí čeští zaměstnanci v práci socialismus. “Dělali jsme výzkum na 2000 zaměstnancích. Zajímalo nás, jakou chtějí firemní kulturu. Všichni chtěli klanovou, tedy tu, která v extrémním případě vede až k socialismu, “ vysvětluje Černý a dodává, že lidé se bojí převzít osobní odpovědnost a s tím má potom management velký problém.

Jak poznáte, jestli máte správnou firemní kulturu? Poslouchejte o čem lidé mluví. Mluví o benefitech, o cafeteriích, o 4denním pracovním týdnu? Nebo řeší byznys, výkonnost a osobní odpovědnost?

Témata, která ve firmě rezonují nejvíce, určují podle Filipa Černého skutečnou firemní kulturu. Ne hesla visící na zdi.

Jak poznat, která firemní kultura je pro firmu ta správná? A kdo je za ni zodpovědný? O tom všem je podcast s Filipem Černým, partnerem společnosti Kogi CON.


Mohlo by vás dále zajímat...

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru


Jednou za 14 dní s Vámi budeme sdílet naše zkušenosti nejenom z oblasti Firemní kultury.