Ruský styl managementu pomohl v 90. letech vybudovat impéria, která tu máme dodnes, říká Filip Černý pro Evolve! Stories

Jak si stojí čeští manažeři ve srovnání se světem? Proč velké firmy braly do vedení expaty? Je česká firemní kultura něčím specifická? A co českým manažerům ukazuje generace Y a Z? O tom všem mluví Filip Černý v podcastu Evolve! Stories, který připravuje Engage Advisory.

Český manažer podle něj nerad přijímá odpovědnost. A nedosahuje úrovně svých západních nebo asijských kolegů.

Proto firmy pochopily, že si sem musí pozvat expaty, kteří s firemní kulturou dokáží pracovat. Ti si vybrali a vychovali nástupce, kteří firemní kulturu a hodnoty postupně načerpali. Jako příklad uvádí Filip Černý Českou spořitelnu, Panasonic nebo Skansku, která je firemní kulturou a hodnotami podle něj přímo posedlá.

Jak kvalitní manažeři vznikají?

“Manažer musí být tam, kde se pohybuje zákazník. Tedy v první linii. Musí být posedlý zákaznickou zkušeností a musí sám chtít,” má jasno Černý a uvádí příklad České pojišťovny. Když se Pavel Řehák stal jejím generálním ředitelem, poslal manažery na pobočky za přepážku, aby na vlastní kůži zažili, kde a jak firma generuje peníze.

Jak nás ovlivnil ruský styl managementu? Jak zde vznikala impéria, která na našem trhu existují dodnes? Jak manažeři pracují s tématy jako je leadership?

Poslechněte si celý podcast s Filipem Černým.

https://ceskepodcasty.cz/episode/ULNsD1V9OkPPCKso1Kly

Mohlo by vás dále zajímat...

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru


Jednou za 14 dní s Vámi budeme sdílet naše zkušenosti nejenom z oblasti Firemní kultury.